Wyszukiwarka surowców farmaceutycznych

with Brak komentarzy

Wyszukiwarka surowców farmaceutycznych jest praktycznym narzędziem ułatwiającym wykonanie i wycenę leku recepturowego. Receptura apteczna wciąż rozwija się i daje wiele możliwości terapii. Poza znanymi substancjami na receptach lekarskich pojawiają się również substancje nowozarejestrowane: dimeticon, clotrimazolum, chlorowodorek prometazyny czy podłoże Pentravan.

Jak sprawdzić, czy dany składnik leku recepturowego zarejestrowany jest jako surowiec farmaceutyczny?

Udostępniona została wyszukiwarka, w której w prosty sposób można sprawdzić dostępność oraz producenta surowców farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie decyzji Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Przejdź do wyszukiwarki surowców farmaceutycznych:

WYSZUKIWARKA SUROWCÓW FARMACEUTYCZNYCH

 

wyszukiwarka surowców farmaceutycznych

 

Przypomnijmy – koszt sporządzenia leku recepturowego obejmuje m.in. wartość użytych surowców farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (rozporządzenie). Leki recepturowe sporządzone z surowców farmaceutycznych wydawane są świadczeniobiorcy za odpłatnością ryczałtową (ustawa). Koszt sporządzenia leku recepturowego obejmuje m.in. wartość użytych surowców farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (rozporządzenie). Leki recepturowe sporządzone z surowców farmaceutycznych wydawane są świadczeniobiorcy za odpłatnością ryczałtową (ustawa).